Zdravotnický prostředek Canezin je antimykotický a antibakteriální spray, který omezuje nadměrné pocení a nepříjemný zápach nohou a obuv udržuje mikrobiálně čistou. Široké spektrum aktivních látek účinně eliminuje bakterie, kvasinky a plísně na nohou i v obuvi. V místě aplikace vytváří nepříznivé podmínky pro jejich růst a množení. Při pravidelném používání funguje Canezin také jako součást účinné prevence proti opakovanému návratu infekce kůže v oblasti nohou a nehtů. Bylinné složky omezují zarudnutí, svědění a popraskání kůže mezi prsty a na chodidle.Canezin spray je určený k zevnímu použití, k lokální aplikaci na chodidla, nehty, mezi prsty nohou, na ponožky a na stélku obuvi jako doplňkový prostředek prevence a léčby kvasinkových a plísňových infekcí kůže nohou a nehtů.

Aktivní složky přípravku: speciální směs levandulové, rozmarýnové, peprmintové, hřebíčkové, řebříčkové, šalvějové a tea tree silice, polyhexamethylenbiguanid hydrochlorid, ethylhexylglycerin, kaprylhydroxámová kyselina a ethanol.

Před použitím protřepat!

Složení: Aqua, Ethanol, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Caprylhydroxamic Acid, Methylpropanediol, Lavandula Angustifolia Oil, Rosmarinus Offi cinalis Leaf Exctract, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Eugenia Caryophyllus Oil, Achillea Millefolium Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Salvia Offi cinalis Oil, Polyaminopropyl Biguanide Hydrochloride.

CE

Návod k použití, aplikace do obuvi: Po vyzutí nastříkejte spray (1–2krát denně) na stélku a po celé vnitřní ploše bot, nechejte volně zaschnout a působit (minimálně 10 minut). Lze aplikovat shodným způsobem také na ponožky.Návod k použití, aplikace na nohy: Spray nastříkejte v tenké vrstvě minimálně 1–2krát denně na umytá a osušená chodidla, mezi roztažené prsty nohou a na nehty. Nechejte volně zaschnout a působit. Nepřekračujte 4 aplikace denně na stejné místo kůže. Aplikujte při prvním výskytu obtíží a asi týden po jejich odeznění. Při preventivní aplikaci v případě zvýšeného rizika infekce (návštěva hotelu, bazénu, tělocvičny, sauny, lázní, rehabilitace, posilovny a podobně) aplikujte 1krát denně.

Upozornění: Neaplikovat v případě přecitlivělosti na některou obsaženou složku. Neaplikovat na poraněnou kůži. Neaplikovat do očí a na sliznice. Neaplikovat na jiné části těla. Při aplikaci nekouřit, nejíst a nepít. Po aplikaci si umyjte potřísněné ruce. Aplikace u dětí vždy pod dohledem dospělé odpovědné osoby. Neužívat vnitřně! Vysoce hořlavá kapalina a páry. Neaplikovat v blízkosti otevřeného ohně. Při aplikaci nevdechujte aerosol.

Skladování: Uchovávejte v těsně uzavřeném originálním obale, v suchu, při teplotě 15–25 °C. Chraňte před slunečním zářením. Neskladovat v blízkosti otevřeného ohně. Spotřebujte
do 6 měsíců od prvního otevření. Nespotřebovaný zdravotnický prostředek vraťte do lékárny.

VýrobceVýrobce a držitel rozhodnutí o notifikaci

Simply You Pharmaceuticals a.s., Roháčova 188/37,
130 00 Praha 3, ČR. Vyrobeno v ČR.
Bezplatná infolinka: +420 800 555 433, www.canezin.cz
Obsah balení: 100 ml
Datum poslední revize: 14. 3. 2022
Tabulka - vysvětlivky